پهپاد آرش به عنوان دوربردترین پهپاد انتحاری جهان رونمایی شد (+ویدیو)


در جریان رژه نیروهای مسلح تهران از دوربردترین پهپاد انتحاری جهان با نام پهپاد آرش رونمایی شد. این پهپاد پیشرفته قابلیت سرکوب هر نوع پدافند هوایی را دارد.

امروز 31 شهریورماه 1402 همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس، شاهد رونمایی از دوربردترین پهپاد انتحاری جهان در جریان رژه نیروهای مسلح در تهران بودیم. این پهپاد که با نام آرش شناخته خواهد شد از قابلیت‌های منحصربه‌فردی برخوردار است که در کمتر پهپادی مشاهده شده است. یکی از ویژگی‌های بارز پهپاد آرش، قابلیت سرکوب پدافند هوایی است. در ادامه تصاویر مربوط به این پهپاد پیشرفته را مشاهده خواهید کرد.

بیشتر بخوانید: مهمترین پهپادهای صادراتی ایران و مشتریان آن‌ها کدامند؟ (+اینفوگرافیک)

دوربردترین پهپاد انتحاری جهان معرفی شد

امروز در مراسم رژه نیروهای مسلح تهران از دوربرد‌ترین پهپاد جهان رونمایی شد. پهپاد آرش از نظر اندازه و ظاهر تقریباً همان کیان 2 است اما یک تفاوت بزرگ در اینجا وجود دارد. در کنار بحث انتحاری، پهپاد آرش قابلیت سرکوب پدافند هوایی را در اختیار دارد.

رسیدن به عدد 2 هزار کیلومتر در یک پهپاد انتحاری / ضد رادار، جمهوری اسلامی ایران را به دارنده برد بلندترین گونه در این تسلیحات در جهان بدل می‌کند. پیش از این پهپاد انتحاری هاروپ ساخت اسراییل با برد هزار کیلومتر در میان صنایع نظامی جهان، ادعای بی‌همتایی می‌کرد.

در این مراسم ویژه همچنین سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران از پهپادهای انتحاری خانواده معراج نیز رونمایی کرد که تصاویر آنها را می‌توانید در پایین ببینید:

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره معرفی دوربردترین پهپاد انتحاری جهان توسط ایران چیست؟ دیدگاه خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

منبع: اطلاعات/فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *