پژو 207 تیپ 5 توسط ایران خودرو ارائه شد (+ مشخصات فنی و امکانات رفاهی)


پژو 207 سبک 5 توسط شرکت ایران خودرو معرفی شد. در این مقاله نگاهی خواهیم داشت به اطلاعات منتشر شده توسط ایران خودرو در مورد تیپ 207 جدید.

شرکت ایران خودرو تولید و تحویل پژو 206 و همواره از این هاچ بک به عنوان یکی از پرفروش ترین محصولات ایرانی یاد می شود. در همین راستا طراحان پژو 206 پس از افزایش سن ساخت خودرو تصمیم به اعمال تغییراتی در این خودرو گرفتند و سپس نسخه فیس لیفت آن را روانه بازار کردند.

اکنون سبد محصولات ایران خودرو بیش از گذشته متنوع شده است و این شرکت در کنار افزایش کمیت تولید، کیفیت محصولات خود را نیز ارتقا می دهد. به همین دلیل اخیراً ایران تماس گرفت سبک 5 پژو 207 آه تو آشکار کرده اند

محصول جدید از نظر ظاهری تفاوت چندانی با 206 ندارد اما از نظر امکانات رفاهی و فنی بهبودهایی محسوس است. سبک 5 پژو 207i مجهز به موتور tu5 است که نیروی محرکه را از طریق یک جعبه دنده 5 سرعته دستی به محور جلو منتقل می کند.

بیشتر بخوانید: واردات 5 مدل اشکودا توسط ایران روور تایید شده است

مشخصات و امکانات پژو 207 تیپ 5

از جمله امکانات رفاهی و ایمنی پژو 207 سبک 5 باید مجهز به موتور tu5 با مصرف سوخت کم، کیسه هوای راننده و سرنشین جلو، چراغ‌های جلو مجهز به چراغ‌های روز، ترمزهای دیسکی جلو و عقب، آینه‌های جانبی برقی، کنترل‌های فرمان، شیشه‌های برقی جلو و عقب، پخش رادیویی و لبه استیل 14 اینچی مخروطی بود.

جوانان و حتی خانواده های ایرانی به دلایل مختلف پژو 206 و 207 را خریداری می کنند. از جمله این دلایل می توان به ظاهر جذاب و اسپرت، قابلیت های دینامیکی بالا، موتور TU5 و مصرف سوخت بهینه و کم اشاره کرد. ایران خودرو برای تولید محصولی بهبودیافته از سیستم برق و شبکه یا داشبورد 206 استفاده کرده و نمای بیرونی را مطابق با استانداردهای جهانی طراحی کرده است. در مجموع تغییرات ایجاد شده در این خودرو باعث افزایش ایمنی و عمر خودرو و کاهش میزان استهلاک آن شد.

برخی از ویژگی های دیگر مانند سیستم ترمز ضد قفل ABS و EBD، سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک، فرمان برقی، چراغ های مه شکن جلو و عقب، قابلیت تنظیم ارتفاع چراغ های جلو از داخل خودرو، روشن شدن چراغ های عقب به صورت همزمان وجود دارد. مانند چراغ های روشنایی روز، آینه های جانبی برقی ایموبلایزر، قفل مرکزی با کنترل از راه دور، کمربند ایمنی سه نقطه ای برای سرنشینان جلو با تنظیم ارتفاع، روکش صندلی، صندلی راننده و سرنشین با تنظیم دستی 4 جهته، صندلی های جلو و عقب قابل تنظیم در مشخصات این خودرو قابل مشاهده است.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد مشخصات پژو 207 سبک 5 چیست؟ نظرات خود را در بخش نظرات به اشتراک بگذارید تکراری اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید