چرا اعتبار دامنه مهم است؟ – سئو ریراکو


آیا می خواهید رتبه وب سایت خود را در گوگل و سایر موتورهای جستجوی اصلی بهبود ببخشید؟ ناگفته نماند که کسب رتبه بالای گوگل مهمترین هدف تمامی صاحبان مشاغل آنلاین است. همانطور که این مقاله را می خوانید، فرض می کنیم که درک خوبی از SEO دارید. بنابراین، ما عمیقاً به موضوعی می پردازیم که بیشتر در مورد آن بحث خواهیم کرد. اقتدار دامنه.

Domain Authority چیست؟

DA شاخصی است که توسط یکی از معتبرترین ارائه دهندگان ابزارهای SEO، MOZ، برای اندازه گیری قدرت یک وب سایت از نظر رتبه بندی صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) ایجاد شده است. امتیاز DA از 1 به عنوان ضعیف ترین نمره تا 100 به عنوان قوی ترین امتیاز متغیر است. برای درک بهتر، امتیاز DA فیس بوک 96 است که یکی از قوی ترین DA در کل وب است.

DA چگونه کار می کند؟

با توجه به توضیحات MOZ، “اقتدار دامنه در یک امتیاز DA با ارزیابی عوامل متعدد، از جمله پیوند دامنه‌های زیربنایی و تعداد کل پیوندها، محاسبه می‌شود.”

به عبارت دیگر، هر چه وب سایت شما لینک های بیشتری از سایر وب سایت های معتبر دریافت کند، امتیاز DA بالاتری را به وب سایت شما خواهد داد. باید در نظر داشته باشید که نمره DA بالا فقط با به دست آوردن اتصالات خوب به دست می آید. در ادامه این مقاله لینک های خوب و لینک های بد را توضیح خواهیم داد.

چرا DA حیاتی است؟

DA عاملی نیست که بر SEO تأثیر بگذارد. به طور خاص، گوگل امتیاز DA وب سایت شما را برای رتبه بندی آن در صفحه نتایج در نظر نمی گیرد. با این حال، گوگل عوامل موثر بر امتیاز DA را در نظر می گیرد. به طور کلی، فلسفه توسعه شاخص اعتبار دامنه، اندازه گیری عملکرد یک وب سایت از نظر برخی از عناصر بسیار مهمی است که گوگل برای رتبه بندی یک وب سایت در نظر می گیرد.

بنابراین، امتیاز DA وب سایت شما نقش مهمی در رتبه بندی گوگل شما ایفا می کند، زیرا برخی از عناصر مهمی را که گوگل هنگام رتبه بندی وب سایت شما در نظر می گیرد، اندازه گیری می کند.

چگونه اعتبار دامنه وب سایت را بهبود بخشیم؟

همانطور که قبلا در این مقاله توضیح داده شد، اتصالات مهمترین عنصر در خروجی DA هستند. بنابراین تلاش شما باید معطوف به دریافت لینک های بیشتر از وب سایت های معتبر باشد. راه های مختلفی برای کمک به معتبر بودن وب سایت شما وجود دارد.

محتوای با کیفیت ایجاد کنید

محتوای با کیفیت یکی از اجزای اصلی یک برنامه بازاریابی دیجیتال موفق است. این نه تنها سئو کلی را بهبود می بخشد، بلکه امتیاز DA را نیز افزایش می دهد. در واقع، هر چه محتوای با کیفیت، آموزنده، قابل اعتماد و مرتبط تولید شود، شانس بیشتری برای دریافت لینک وب سایت شما از وب سایت های معتبر بیشتر خواهد بود.

وب سایت خود را بررسی کنید، لینک های خوب را حفظ کنید و لینک های بد را حذف کنید

لینک های خوب لینک هایی هستند که وب سایت شما از وب سایت های معتبر و معتبر دریافت می کند. در مقابل، لینک های بد به عنوان لینک هایی تعریف می شوند که وب سایت های اسپم به وب سایت شما ایجاد کرده اند. لینک های بد نه تنها بر DA شما تأثیر منفی می گذارند، بلکه می توانند منجر به جریمه هایی از جانب گوگل شوند. از این رو، باید هر از چند گاهی وب سایت خود را بررسی کنید و چنین لینک های سمی را حذف کنید.

ساخت لینک های داخلی با کیفیت

یکی دیگر از راه های بهبود اعتبار دامنه، داشتن لینک های داخلی در محتوای خود است. لینک هایی که کاربران را از یک صفحه به صفحه دیگر می برند، زمان صرف شده توسط کاربران در وب سایت شما را افزایش می دهند و نرخ پرش را کاهش می دهند. همچنین، ربات‌های گوگل می‌توانند با دنبال کردن لینک‌ها، به راحتی کل وب‌سایت شما را بخزند. این می تواند تاثیر مثبتی بر سرعت نمایه سازی وب سایت شما داشته باشد.

ارجاعات را از وب سایت های معتبر دریافت کنید

همانطور که قبلا ذکر شد، بک لینک از وب سایت های معتبر مهم ترین عامل در بهبود اعتبار دامنه است. شما می توانید با رهبران صنعت و وبلاگ نویسان معروف شریک شوید تا به صفحات وب خود پیوند داشته باشید. حتی اگر متقاعد کردن آنها برای انجام این کار آسان نباشد، قطعا ارزش تلاش را دارد.

چگونه اعتبار دامنه خود را بررسی کنیم؟

ابزارهای بسیار خوبی برای سنجش اعتبار دامنه شما و رقبای شما وجود دارد. Moz به عنوان توسعه دهنده اولیه DA چنین سرویسی را در اختیار شما قرار می دهد. علاوه بر این، SEMrush به عنوان یکی از محبوب ترین سازندگان ابزار سئو به شما امکان می دهد قدرت دامنه هر وب سایت را اندازه گیری کنید. اگر می خواهید از Moz استفاده کنید، برای اندازه گیری اعتبار دامنه وب سایت باید به اکسپلورر لینک Moz بروید. از طرف دیگر، می توانید از Backlinks Analytics در SEMrush برای بررسی میزان معتبر بودن وب سایت یا وب سایت رقیب خود استفاده کنید.

اقتدار دامنه باید به عنوان یک عامل مهم در نظر گرفته شود

به طور خلاصه، DA یکی از مهم ترین عواملی است که شما به عنوان صاحب وب سایت باید برای بهبود وب سایت خود در نظر بگیرید. ما در مورد اساسی ترین و موثرترین راه ها برای بهبود امتیاز اعتبار دامنه شما صحبت کرده ایم. با این حال، باید در نظر داشته باشید که عوامل دیگری مانند تجربه کاربری عالی و طرح سئو حرفه ای وجود دارد که می تواند امتیاز DA شما را به میزان قابل توجهی بهبود بخشد.

بنابراین، اگر تصمیم دارید سفر خود را برای ایجاد یک کسب و کار آنلاین آغاز کنید و در طول زمان آن را توسعه دهید، عوامل زیادی برای بقا در چنین بازار رقابتی باید در نظر بگیرید.

اگر سوالی دارید، تیم ما در وبسیما خوشحال خواهد شد که به شما کمک کند خدمات سئو help ما اینجا هستیم تا بهترین خدمات را برای افرادی که می خواهند کسب و کار آنلاین خود را راه اندازی کنند یا برای صاحبان مشاغلی که از عملکرد وب سایت خود راضی نیستند، ارائه دهیم.

لطفا در تماس با ما و درخواست مشاوره رایگان درنگ نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *