چرا داشتن وب سایت اهمیت دارد؟

چرا داشتن یک وب سایت برای کسب و کار شما مهم است؟

بسیاری از مردم در برابر داشتن یک وب سایت برای کسب و کار خود مقاومت می کنند. آنها از فواید آن اطلاعی ندارند
و بیشتر بهانه هایی که می آورند این است که با مقوله وب سایت آشنا نیستند.

مثل اکثر آنها

آنها خود را توجیه می کنند که “طراحی وب سایت خوب بسیار گران است”. “من به طراحی و مدیریت وب سایت بسیار علاقه مند هستم

من آن را پایین نمی آورم.” «وقت ندارم به وب سایت رسیدگی کنم» و جمله عجیبی که این اواخر خیلی ها می گویند: «من از شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام برای پیشرفت کارم استفاده می کنم!».

اما اینها فقط بهانه هایی است که علت آن چیزی جز نادانی نیست. در این مقاله در مورد اهمیت داشتن وب سایت صحبت می کنیم و به شبهات افراد پاسخ می دهیم.

طراحی سایت آنقدرها هم که فکر می کنید گران نیست. شما می توانید یک سایت خوب با هزینه مناسب ایجاد کنید. فرقی نمی کند که این کار را بلد باشید یا نه زیرا این فرآیند کاملا تخصصی است و نحوه استفاده از آن به شما آموزش داده می شود.

با داشتن یک وب سایت قطعا وقت آزاد بیشتری خواهید داشت و می توانید بقیه کارها را انجام دهید. شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام و تلگرام این روزها در تجارت الکترونیک بسیار مهم هستند و به بخش پررونق بسیاری از کسب‌وکارها تبدیل شده‌اند، اما صادقانه بگوییم، این شبکه‌ها جایگزین یک وب‌سایت نیستند و به دلیل ایجاد نشدن گزینه‌های محدودی در اختیار کاربران خود قرار می‌دهند. به این منظور!

داشتن یک وب سایت سود زیادی برای شما به همراه خواهد داشت

بر اساس آمار اخیر به دست آمده از نتایج جستجو، بیش از 80 درصد از مصرف کنندگان کالای مورد نظر را در اینترنت جستجو می کنند و قبل از خرید، اطلاعات مختلفی مانند قیمت را در اینترنت جستجو می کنند.

بسیاری از آنها تمایل دارند خرید خود را از همان فروشگاه های آنلاین انجام دهند و دیگر به صورت حضوری خرید نمی کنند. نکته مهم دیگر این است که طراحی سایت شما به صورت 24 ساعته در دسترس کاربران است و ساعت کاری ثابتی ندارید. این به شما کمک می کند تا درآمد بیشتری کسب کنید.

اقتدار و اعتبار خود را افزایش دهید

به سختی می توان به فروشگاه های آنلاین اعتماد کرد، به خصوص آنهایی که فقط در شبکه های مجازی فعالیت می کنند. اگر یک وب سایت خوب و مدرن طراحی کنید و روی سئوی آن کار کنید، شهرت بالایی در بین کاربران اینترنت به دست خواهید آورد و از رقبای خود جلوتر خواهید ماند. همچنین می توانید از این پلتفرم برای برندسازی استفاده کنید.

در وقت خود صرفه جویی کنید

از آنجایی که وب سایت به صورت خودکار و بر اساس برنامه خاصی کار می کند، دیگر نیازی به معامله با مشتری در حین خرید ندارید.

علاوه بر این، با استفاده از فروشگاه ساز ووکامرس، یک حساب ماهانه مشخص از درآمد و سود خالص خود نیز دریافت می کنید. این به شما در صرفه جویی جدی در زمان کمک می کند.

هزینه های خود را کاهش دهید

یکی از دغدغه های راه اندازی یک کسب و کار در دنیای واقعی کمبود سرمایه است. حتی برخی از افراد صاحب سرمایه و تجارت از مشکلاتی مانند نوسانات و اجاره محل مورد نظر گلایه دارند.

اما با ایجاد یک وب سایت با قیمت مناسب و امکانات عالی می توانید هزینه های سربار خود را به میزان قابل توجهی کاهش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید