چرا سرور من خراب است؟


وقتی از هاست استفاده می کنید و همه چیز کاملاً خوب است، اما بعد از بررسی کار خود، می بینید که سرور از کار افتاده است، ممکن است سؤالاتی برای شما پیش بیاید که باید به آنها پاسخ دهید. چه خبر است؟ چرا صفحه من قابل مشاهده نیست؟

بیایید چند توصیه را ببینیم که می تواند بهترین توضیح را در مورد آنچه واقعاً در میزبانی وب شما اتفاق می افتد به شما بدهد.

دلایل خرابی سرور شما

اجازه دهید برخی از دلایل احتمالی خرابی سرور شما را مورد بحث قرار دهیم.

سروری که در آن اقامت داشتید خراب است: این گزینه ممکن است به طور باورنکردنی مکرر رخ دهد، باور کنید یا نه، ممکن است برخی از خرابی های سخت افزاری یا نرم افزاری وجود داشته باشد که باعث ایجاد خرابی در میزبانی وب شما شود و از دسترسی صحیح شما جلوگیری کند.

این که خطوطی که شبکه سرور را تغذیه می کنند شکست خورده اند: این مورد دوم نیز گاهی اوقات ممکن است رخ دهد، اما نگران نباشید، شما لزوما یک ارائه دهنده هاست بد انتخاب نکرده اید، زیرا ممکن است هر از گاهی برای همه اتفاق بیفتد.

اینکه سرور اتصال عمومی رایانه شخصی شما را مسدود کرده است: این گزینه در حال حاضر بسیار بعید است، اما اگر برای شما اتفاق افتاد، فقط باید سعی کنید تشخیص داده شود و با ارائه دهنده تماس بگیرید تا تغییرات و اصلاحات لازم را انجام دهید تا بتوانید به اتصال میزبانی وب خود بازگردید.

اینکه تیم شما مشکلات روتر دارد: معمولاً زمانی اتفاق می‌افتد که گاهی اوقات اتصال به اینترنت خراب می‌شود، حتی اگر میزبانی وب شما به درستی کار کند، اگر اتصال شما کار نکند، نتیجه بسیار مشهود خواهد بود. بدون اینکه درست باشد، یک پیام قطع اتصال دریافت خواهید کرد. تنها چیزی که باقی می ماند این است که منتظر تعمیر خرابی داخلی باشید تا بتوانید به کار خود ادامه دهید.

که افزایش ترافیک دریافت می کنید: افزایش ترافیک ممکن است رخ دهد و به دلایل مختلفی مانند رویدادهای خاص، دلایل تبلیغاتی، رویدادهای بسیار پرطرفدار، اخبار پرمخاطب که باعث ایجاد انتظار می شود و غیره رخ می دهد. اما همه وب سایت ها برای مقاومت در برابر چنین جهش های ترافیکی که باعث خرابی سرورها و ضررهای زیادی در تبلیغات می شود، آماده نیستند.

منابع ناکافی: ممکن است منابعی در سرورها نداشته باشیم و/یا به دلایل مختلف آنها اشباع شوند. افزایش ترافیکی که ذکر کردیم، برنامه‌های کاربردی ضعیف، خرابی‌های توسعه یا بی‌احتیاطی ساده: ظرفیت ناکافی هارد دیسک.

قبل از سرزنش هر کسی به خاطر خرابی اتصال، باید هر از چندگاهی در صورت امکان برنامه ای را در اختیار داشته باشید که تشخیص را انجام می دهد تا بدانید در صورت افت روتر، بهترین راه برای ادامه چیست. میزبان کسی است که شکست می خورد.

یکی دیگر از گزینه‌های بسیار ساده‌تر برای حذف دستی این است که سعی کنیم از رایانه دیگری با اتصال اینترنت وارد وب‌سایت خود شویم، هم در نزدیک‌ترین محیط اطرافمان و هم در مکانی دور از جایی که معمولاً به آن متصل می‌شویم. این دور انداختن معمولاً مؤثرترین کار برای فهمیدن اینکه آیا مشکل داخلی است یا میزبانی وب ما است.

دیدگاهتان را بنویسید