چرا هزاره ها یا نسل Y شغل خود را ترک می کنند؟


هزاره ها، همچنین به عنوان “نسل y“O”نسل هزاره جدید، افرادی هستند که بین سال های 1980 تا 1995 متولد شده اند. حتی اکنون نیز در مورد “نسل Z” صحبت می کنیم، برای افرادی که از سال 1995 به بعد متولد شده اند.

اگر چیزی توجه هزاره ها را به خود جلب کند، این است که بسیاری از آنها در شغل خود دوام زیادی ندارند. به گزارش Expansión، سال گذشته میانگین مدت کار کارگران بین 20 تا 24 سال کمتر از 16 ماه بود. برای افراد بین 25 تا 34 سال کمتر از 3 سال بود که بسیار کمتر از میانگین 5.5 سال برای کارگران بالای 35 سال بود.

“سال گذشته میانگین مدت کار کارگران بین 20 تا 24 سال کمتر از 16 ماه بود«

وجود افراد جوان در کارکنان خود برای شرکت‌ها طبیعی است و بنابراین شرکت‌ها نگران عدم وفاداری کارمندان به برندها هستند. شرکت هایی مانند ویزا، کوکاکولا و حتی IBM کد لباس خود را کاهش دادند (همچنین به عنوان کد لباس شناخته می شود)، یا حتی کمیته های جوانان ایجاد کرد تا بتوانند نگرانی های خود را بیان کنند. حسابرسی EY و فیلیپس در حال توسعه برنامه های شغلی در خارج از کشور هستند، که به جوانان اجازه می دهد ابتدا مهارت های رهبری و در مرحله دوم احساس تعلق به شرکت را توسعه دهند.

حالا چرا این اتفاق می افتد؟

عوامل انگیزشی یا تصمیم گیری برای نسل هزاره های جدید با نسل های قبلی متفاوت است.

آنچه می بینیم این است که شرکت ها احتمالا هنوز با نیازها و چالش های نسل جدید سازگار نشده اند. و این است که اگر نسل Y را که امروز برای یک زندگی خوب ضروری می‌دانند مقایسه کنیم، ممکن است کاملاً متفاوت از آنچه نسل‌های قدیمی فکر می‌کردند، باشد.. نسل Y به دنبال شناسایی دائمی کار خود هستند و زمانی که خود را درگیر شرکت نمی‌دانند یا نقش مرتبطی ندارند، ناامید می‌شوند که باعث می‌شود شغل خود را ترک کنند.

» نسل Y به دنبال شناسایی دائمی کار خود هستند و زمانی که خود را در شرکت شرکت نمی بینند یا نقش مرتبطی ندارند که باعث می شود شغل خود را ترک کنند ناامید می شوند»

چرا هزاره ها یا نسل Y مشاغل خود را ترک می کنند؟

ما عمدتاً 6 عامل را شناسایی کردیم که چرا هزاره ها شغل خود را ترک می کنند.

در وهله اول، و در رابطه با آنچه که ما بحث کردیم، کارمندان به دلیل اینکه تأثیری از کار خود درک نمی کنند، یا به دلیل وجود یک محیط کاری سفت و سخت با فرآیندهای بوروکراتیک بیش از حد، کار را ترک می کنند. نسل Y همچنین از انجام کارهای مکانیکی متنفر است و تعادل کار و زندگی برای آنها ضروری است. به همه اینها اضافه شده این است که آنها فرصت هایی برای رشد نمی بینند و وقتی فرصت هایی وجود دارد، پروفایل های جدید استخدام می شوند، علاوه بر این تصور کلی وجود دارد که اگر راحت نیستید کار را ترک کنید خوب است.

چه مشکلاتی ایجاد می کند؟

 • مشکل برای شرکت در یافتن استعدادهای جوان و پایدار
 • افزایش هزینه های استخدام، زیرا پروفایل هایی وجود دارد که دائما وارد و خارج می شوند
 • سرمایه گذاری در آموزش که به ندرت جواب می دهد
 • خطرات تجربه مشکلات هماهنگی پروژه
 • خطر ابتلا به یک “باند فرودگاه مدل” که می تواند پروژه ها را در معرض خطر قرار دهد

شرکت ها چه کاری می توانند انجام دهند؟

 • محیط کاری را که انتظارات شما را برآورده می کند، ترویج دهید
 • به آنها دلیل بیاورید که چرا باید سخت کار کنید
 • فرصت های یادگیری و رشد واقع بینانه را ارائه دهید
 • رسمی در صلاحیت های عرضی
 • پیشنهاد فواید o Quickswins که بسیار مورد قدردانی قرار می گیرند (مهدکودک، حیوانات دوستدار…)
 • یک کار را که به خوبی انجام شده است تشخیص دهید
 • حس تعلق را کار کنید

امروزه شرکت ها خود را با نسلی می بینند که عوامل انگیزشی یا تصمیم گیری کاملاً متفاوتی نسبت به نسل های قبلی دارد که شرکت ها و به طور خاص بخش منابع انسانی را مجبور می کند تا سیاست های خود را به روز کنند. اگر هدف شرکت ها حفظ استعدادهای جوان باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *