کاهش ساعت کار کارکنان تصویب شد


دولت با کاهش ساعات کار کارکنان موافقت کرد. بر اساس تصمیمات جدید ابتدا مقرر شد که کارمندان دولت 40 ساعت در هفته کار کنند اما این موضوع هنوز به نتیجه نهایی نرسیده است.

نایب رئیس شورای اسلامی از موافقت دولت با کاهش ساعت کاری کارکنان به 40 ساعت در هفته خبر داد. زمان کار کارکنان دولت 44 ساعت در هفته بود که در مطالعات قبلی مقرر شد این میزان به 42 ساعت و نیم تغییر یابد. اما با اعلام رسمی نایب رئیس مجلس در نهایت دولت با ۴۰ ساعت کار برای کارکنان موافقت کرد.

اما در ادامه جلسه علنی امروز مجلس این طرح موافقان و مخالفانی داشت که در نهایت تصمیم گیری در مورد ساعت کاری کارکنان را به تاخیر انداخت.

به روز رسانی اخبار: در مجلس عوام امروز چهارشنبه 26 مه 1403، اعضای پارلمان به کاهش ساعات کار کارکنان به 40 ساعت در هفته رای دادند.

بیشتر بخوانید: پنجشنبه ها تعطیل و شنبه ها تعطیل است

کاهش ساعات کار کارکنان به 40 ساعت

مشخصات لایحه اصلاح و الحاق به ماده. 87 قانون مدیریت کارکنان دولت در دستور کار امروز نمایندگان مردم در صحن علنی قرار گرفت.

دولت در لایحه اصلاح قانون، ساعات کار را از 44 ساعت به 42 ساعت و نیم در هفته کاهش داد. 87 قانون مدیریت کارکنان دولت که کمیسیون اجتماعی در تصویب آن را به 40 ساعت در هفته کاهش داد.

تعدادی از نمایندگان مردم در جلسه قبل و امروز مجلس لایحه دولت را مطرح کردند آبدلرضا مصری نایب رئیس شورای اسلامی مسئول جلسه علنی امروز در پاسخ به نمایندگان گفت:

«دولت موافقت کرده است که ساعات کار کارمندان دولت را به 40 ساعت در هفته کاهش دهد.

نتیجه نهایی در جلسات بعدی مشخص خواهد شد

در جلسه علنی امروز شورای اسلامی، نمایندگان شورای اسلامی به بررسی گزارش کمیسیون اجتماعی در خصوص لایحه اصلاح قانون پرداختند. 87 قانون مدیریت خدمات کشوری که مربوط به کاهش ساعات کار در هفته و تعطیلی روزهای جمعه و شنبه است.

بررسی گزارش این طرح در کمیته اجتماعی امروز به نتیجه ای نرسید و این طرح همچنان در دستور کار شورای اسلامی است و نمایندگان در جلسات آتی به بررسی پیشنهادات این طرح ادامه خواهند داد.

کاهش ساعات کار کارکنان به 40 ساعت در هفته

نمایندگان مجلس امروز چهارشنبه 26 اردیبهشت 1403 در صحن علنی مجلس به تصویب 40 ساعت کاری هفته رای دادند که البته این رای باید به تایید شورای نگهبان برسد. در این صورت و پس از تایید شورای نگهبان، طرح اجرا خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد کاهش ساعات کاری کارکنان چیست؟ لطفا افکار خود را با ما به اشتراک بگذارید.