کاهش سهمیه سوخت در صورت نبود بیمه شخص ثالث. محدودیت های حکومت مردمی ادامه دارد!


اخبار جدید از صنعت خودرو اگر بیمه شخص ثالث ندارید، کمک هزینه سوخت خود را کاهش دهید سخت گیری های دولت سیزدهم روز به روز قوی تر می شود.

رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت تعلیق سهمیه سوخت در صورت نداشتن بیمه خصوصی سومی داد همانطور که می دانیم بیمه شخص ثالث به عنوان یکی از بیمه های ضروری و ضروری برای هر وسیله نقلیه ای شناخته می شود و طبق قانون اگر خودرو فاقد این بیمه باشد مرتکب تخلف شده است و در صورت مشاهده توسط پلیس، قانون اعمال خواهد شد و به پارکینگ پلیس رفت.

اکنون بر اساس آمارهای جدید گفته می شود 17 هزار خودروی سنگین در کشور بیمه شخص ثالث ندارند و باعث تصادف برای سایر رانندگان می شود.

بیشتر بخوانید: ایران خودرو موظف شد مابه التفاوت قیمت دنا پلاس را به مردم بازپرداخت کند!

اگر بیمه شخص ثالث ندارید، کمک هزینه سوخت خود را کاهش دهید

سخت گیری های دولت سیزدهم در خصوص کارت سوخت و سهمیه بنزین ادامه در اخبار اخیر مرتبط با این حوزه، رئیس ستاد سوخت از تعلیق سهمیه بنزین در صورت عدم تمدید بیمه شخص ثالث مطلع. بنابراین اگر راننده خودرو بیمه شخص ثالث معتبر نداشته باشد، کمک هزینه سوخت خودروی وی کاهش می یابد. البته ارتباط سیستم سوخت با بیمه مرکزی هنوز توضیح داده نشده است.

مطابق با رئیس اداره حمل و نقل و مدیریت سوخت.بسیاری از خودروهای سنگین در کشور بیش از یک سال است که بدون بیمه شخص ثالث هستند. وی تعداد این خودروها را 17 هزار دستگاه اعلام کرد. به همین دلیل در حال حاضر هزاران خودروی باری سنگین در جاده های کشور تردد می کنند که فاقد بیمه نامه هستند. این خودروها علاوه بر ارتکاب تخلف، باعث تصادف برای سایر رانندگان نیز می شوند.

رئیس اداره حمل و نقل و مدیریت سوخت. وی در مصاحبه اخیر خود به دارندگان این خودروها و سایر وسایل نقلیه بدون بیمه شخص ثالث هشدار داد. با توجه به او:

دارندگان این خودروها یک ماه فرصت دارند تا بیمه شخص ثالث خودروی خود را دریافت کنند. در غیر این صورت سهمیه بنزین یا گازوئیل آنها کاهش می یابد.

بر اساس اظهارات مهدی کومسریان، مدیرعامل صندوق تامین خسارت بدنی، صدور کارت و سهمیه سوخت خودروهای فاقد بیمه نامه شخص ثالث بر اساس ماده ۴۸. قانون بیمه شخص ثالث ممنوع

الزام به ارائه بیمه شخص ثالث برای جلوگیری از قطع سهمیه سوخت شامل رانندگان HGV در مرحله اول می شود. در مرحله دوم این طرح رانندگان خودرو و دارندگان موتورسیکلت بدون بیمه با قطع سهمیه بنزین مواجه خواهند شد.

آمار مربوط به عدم ثبت نام بیمه شخص ثالث موتورسیکلت بسیار بالاست. بنابراین، اگر اداره سوخت بتواند با استفاده از این تصمیم صاحبان موتورسیکلت را مجبور به دریافت بیمه شخص ثالث کند، یکی از خلاءهای قانونی اساسی از بین خواهد رفت.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد اگر بیمه شخص ثالث ندارید، کمک هزینه سوخت خود را کاهش دهید چیست؟ نظرات خود را در بخش نظرات به اشتراک بگذارید تکراری اشتراک گذاری

.

منبع: دیجیاتو

دیدگاهتان را بنویسید