گوگل هوش مصنوعی Gemini را به رگ های اندروید تزریق می کند


گوگل قصد دارد با استفاده از هوش مصنوعی Gemini Nano اندروید را برای کاربران جامع‌تر و غنی‌تر کند. این اقدام به طور رسمی توسط این شرکت اعلام شده است: «استفاده از Jamnai در اندروید ویژگی‌های بهبود یافته مربوط به نمایش محتوا و برنامه‌های کاربردی در دستگاه شما را فراهم می‌کند».در اندروید، Gemini حتی در حالت نمایش نتایج به جای پوشاندن کل صفحه، در پنل صفحه نمایش ظاهر می شود. به این ترتیب کاربران بدون نیاز به برنامه جداگانه می توانند مستقیماً از متون و تصاویر تولید شده توسط جمنای در گفتگوها و تعاملات خود استفاده کنند.


بیشتر بخوانید:


هوش مصنوعی Gemini در یوتیوب فعال است

یکی از قابلیت‌های جدید Gemini AI برای اندروید، فعال کردن Gemini در یوتیوب است که دکمه «از این ویدیو بپرس» را نشان می‌دهد و به کاربران اجازه می‌دهد درباره ویدیوها سؤال بپرسند و پاسخ‌های دلخواه خود را دریافت کنند. این ویژگی را می توان برای میلیون ها ویدیو استفاده کرد.

کاربران Gemini Advanced همچنین می‌توانند از ویژگی مشابهی برای فایل‌های PDF بهره ببرند و این به‌روزرسانی در ماه‌های آینده برای صدها میلیون دستگاه اندرویدی منتشر خواهد شد.

گوگل اعلام کرد که ویژگی Circle to Search اکنون در بیش از 100 میلیون دستگاه در دسترس است و قصد دارد تا پایان سال این تعداد را دو برابر کند. این شرکت قصد دارد یک ویژگی کمکی تکالیف را به Circle to Search اضافه کند که از LearnLM، خانواده جدیدی از مدل‌های یادگیری استفاده می‌کند. با استفاده از این ویژگی، کاربر می تواند یک مسئله ریاضی یا فیزیک را مانند Google Lens قاب بندی کند و دستورالعمل های گام به گام را دریافت کند.

آپدیت بزرگ بعدی برای مدل پایه Jumna Nano در گوشی ها حالت چند وجهی یا به عبارت دقیق تر «مناظر، صداها و زبان گفتاری» است که قرار است «آخر امسال» در گوشی های پیکسل معرفی شود.

ویژگی TalkBack که برای افراد کم بینا و نابینا طراحی شده است، از Gemna Nano برای ایجاد توضیحات غنی برای تصاویر بدون برچسب استفاده می کند. این ویژگی در دستگاه های بدون اتصال به اینترنت در دسترس خواهد بود.

اندروید همچنین از Gemna Nano برای شناسایی تماس هایی که ممکن است منجر به کلاهبرداری شود استفاده می کند. این ویژگی را می توان برای دستگاه ها نیز اعمال کرد.

بیشتر بخوانید:

منبع: 9to5google