یک گروه هکری، مدعی هک سیستم های قوه قضاییه شد!


یک گروه هکری به تازگی مدعی هک سیستم های قوه قضاییه شده است. طبق ادعای این گروه، اطلاعات میلیون‌ها سند و پرونده را هم‌اکنون در اختیار دارند.

سال 1402 که هم‌اکنون در ماه آخر قرار دارد را می‌توان جدای از همه اتفاقات ریز و درشت که در حوزه‌های مختلف افتاده است، سال حملات سایبری به کشور دانست. از هک سامانه‌های سوخت بگیر تا هک اسنپ‌فود و اخیراً هک خبرگزاری مجلس موسوم‌به (خبرگزاری خانه ملت،) همه جزء حملات هکری بوده که ایران در سال جاری متحمل شده است.

حال یک گروه هکری به نام «عدالت علی» مدعی هک سیستم های قوه قضاییه شده است. طبق ادعای این گروه، اطلاعات بیش از 3 میلیون پرونده را در اختیار دارد. در ادامه مطلب با جزئیات خبر همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید: ماجرای هک خبرگزاری مجلس ؛ افشای اطلاعات جدید (+اطلاعیه مجلس)

ادعای هک سیستم های قوه قضاییه واقعیت دارد؟

گروه هکری عدالت علی، پستی را در فضای مجازی منتشر کرده با این مضمون که توانسته سیستم‌های قوه قضاییه ایران را هک کند. ادعای این گروه این است که اطلاعات بیش از 3 میلیون پرونده را دزدیده و به زودی در یک وب‌سایت مخصوص منتشر خواهد کرد.

البته این گروه ادعای دیگری نیز مطرح کرده است که طبق آن، توانسته‌اند به سرورهای قوه قضایی نیز نفوذ کنند و به هزاران اسناد محرمانه دسترسی پیدا کنند.

اینکه این خبر واقعیت داشته باشد هنوز اطلاعاتی در دست نیست و مشخص هم نیست که ادعای این گروه درست باشد. حتی بعید می‌دانیم که مشکلی در روند پرونده‌های قضایی ایجاد شده باشد.

نام گروه هکری عدالت علی اولین بار در سال 1400 شنیده شد. این گروه در آن زمان تصاویری از دوربین‌های مداربسته زندان اوین را منتشر کرده بود. این گروه چندین فعالیت مخرب دیگر در کشور داشته است.

بیشتر بخوانید:

به نظر شما، آیا ادعای این گروه هکری در رابطه هک سرورها و سیستم‌های قوه قضاییه ایران حقیقت دارد؟ لطفاً نقطه نظرات خود را برای ما ارسال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید