2 راه تضمینی برای غیرفعال کردن افزونه های وردپرس – میشم نصرتی


همه افرادی که سایت وردپرسی دارند قطعا با افزونه های وردپرس یا در واقع افزونه های آن سر و کار دارند. اما گاهی اوقات لازم است افزونه یا افزونه ها را غیرفعال کنید. اما چه زمانی باید آنها را غیرفعال کرد؟ گاهی اوقات سایت شما با خطاهای خاصی مواجه می شود که باید برای رفع خطاهای وردپرس انجام دهید تا افزونه ای که باعث این مشکل شده است را برطرف کنید. در موارد دیگر، سایت شما با افت سرعت مواجه خواهد شد که بر سئوی سایت شما تأثیر منفی می گذارد و شما را مجبور می کند افزونه های وردپرس را غیرفعال کنید شما خواهد شد. در زیر سه روش قطعی غیرفعال کردن افزونه در وردپرس را به شما آموزش می دهیم.

1- افزونه های وردپرس را از طریق داشبورد غیرفعال کنید

اگر به داشبورد خود دسترسی دارید، وظیفه شما بسیار ساده است و به راحتی می توانید این کار را انجام دهید. از منوی سمت راست داشبورد خود Plugins > Install Plugins done go در پنجره باز شده افزونه ها را یکی یکی غیرفعال کنید. پس از غیرفعال کردن هر افزونه، سایت خود را به روز کنید تا ببینید آیا مشکل حل شده است یا خیر. اگر سایت شما با خطایی مواجه است که اصلا لود نمی شود و بعد از غیرفعال کردن آن مشکل حل می شود، مشخص می شود که کدام افزونه باعث خرابی سایت شما شده است. گاهی اوقات این مشکل می تواند به دلیل به روز نشدن افزونه یا سازگار نبودن آن با سایر افزونه های وب سایت شما باشد. اما اگر این افزونه سایت شما را خراب کرده است، باید از گزینه جایگزین استفاده کنید. البته این جای نگرانی نیست. زیرا مخزن افزونه وردپرس گزینه های زیادی را در اختیار شما قرار می دهد تا بتوانید از گزینه دیگری استفاده کنید.

اما اگر با غیرفعال کردن یک افزونه مشکل شما برطرف نشد، باید این کار را یکی یکی انجام دهید تا مطمئن شوید که مشکل از افزونه های شما است یا مشکل دیگری باعث این اتفاق شده است.

2- از طریق سی پنل یا دایرکت ادمین

برخی از خطاها آنقدر جدی هستند که حتی از دسترسی شما به داشبورد جلوگیری می کنند. معمولا این خطاها با پیام “این سایت با مشکلات فنی مواجه است” ظاهر می شود و از طریق ایمیل شما را از این مشکل مطلع می کند. اگر با چنین مشکلی مواجه شدید، برای غیرفعال کردن افزونه های وردپرس، به پنل خود در سی پنل بروید یا به ادمین اشاره کنید و به فایل منیجر آنجا بروید. Public_html > wp- content > پلاگین ها در این قسمت تمامی پلاگین های نصب شده خود را مشاهده می کنید برای اینکه بتوانید پلاگین ها را یکی یکی غیرفعال کنید باید یک تغییر کوچک در نام پوشه هر افزونه ایجاد کنید به عنوان مثال شما باید یک افزونه Elementor نصب شده است و می خواهید آن را غیرفعال کنید. در این مرحله فقط باید نام پوشه را از elementor به elementor1 تغییر دهید. به این ترتیب این افزونه غیرفعال می شود. پس از غیرفعال کردن هر افزونه باید سایت خود را Refresh کنید تا ببینید مشکل وجود دارد یا خیر. رفع شده است یا خیر. این روند را تا زمانی که بتوانید افزونه مخرب را شناسایی کنید ادامه دهید.

نکته توجه به این نکته ضروری است که پس از شناسایی افزونه مورد نظر، باید نام همه پوشه های دیگر را به حالت اولیه بازگردانید و پوشه پلاگین مخرب را به طور کامل حذف کنید. برای حذف یک افزونه، روی پوشه آن راست کلیک کرده و گزینه delete را انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید