5 بهترین ابزار و نرم افزار سئو فنی برای ممیزی وب سایت ها


این راهنما شامل لیستی از بهترین ابزارهای فنی ممیزی SEO است.

در زیر، فهرستی از برترین ابزارهای فنی ممیزی SEO را برای تجزیه و تحلیل عوامل کلیدی که می توانند بر عملکرد بهینه سازی موتور جستجوی وب سایت شما تأثیر بگذارند، پیدا خواهید کرد.

در پایان این راهنما، فهرستی از بهترین نرم‌افزارهای فنی ممیزی سئو برای امتحان کردن در وب‌سایت خود (یا سایت مشتری) خواهید داشت که هم ابزارهای رایگان و هم پولی هستند.

ارائه بهترین نکات سئو …

لطفا جاوا اسکریپت را فعال کنید

بهترین ابزارها و نرم افزارهای فنی سئو

1. GTMetrix

GTMetrix یکی از برترین ابزارهای ممیزی فنی سئو برای اندازه‌گیری عملکرد سرعت وب‌سایت برای کشف مشکلات احتمالی است که باید اصلاح شوند. برخی از شرکت‌های بزرگ حتی از خدمات GTMetrix استفاده کرده‌اند، از جمله سامسونگ، مایکروسافت و دیزنی، زیرا GTMetrix معیارهای مفیدی را ارائه می‌دهد که می‌توانید برای بهبود سئوی فنی وب‌سایت خود جستجو کنید.

می‌توانید Core Web Vitals خود را بررسی کنید، که آمارهای حیاتی مانند بزرگترین رنگ محتوا، زمان مسدود کردن کل، و تغییر چیدمان تجمعی را به شما نشان می‌دهد. این جزئیات کوچک مهم هستند، زیرا می توانند بر نرخ پرش سایت شما تأثیر بگذارند. اگر می خواهید همه چیز خود را در رتبه بندی بالا در گوگل قرار دهید، این جزئیات حیاتی هستند.

نقطه قوت کلیدی GTMetrix تجزیه و تحلیل است – گزارشی دقیق از سایت شما همراه با درجه به شما ارائه می دهد و شما می توانید در این گزارش عمیق تر شوید تا مناطقی را که نیاز به بهبود دارند مشاهده کنید.

همچنین می توانید Structure Audits را اجرا کنید که به شما امکان می دهد بفهمید که آیا عناصری در صفحه شما وجود دارد که باعث کندی بارگذاری یا جابجایی صفحه می شود.

همچنین جالب است بدانید که می توانید وب سایت خود را در شرایط مختلف آزمایش کنید. به عنوان مثال، می توانید آزمایشی را با تبلیغات مسدود شده یا با سرعت های مختلف اتصال اجرا کنید. این به شما این امکان را می دهد که تصویر عمیق تری از تجربه کاربر از دیدگاه های مختلف بازدیدکنندگان دریافت کنید.

GTMetrix به شما امکان می دهد وب سایت ها را به صورت رایگان بدون ورود به سیستم (با محدودیت) تجزیه و تحلیل کنید یا می توانید برای یک برنامه رایگان برای ویژگی های اضافی ثبت نام کنید. یا، می توانید به یک طرح پولی با ویژگی های بیشتر و تست های درخواستی برای ممیزی فنی سئو ارتقا دهید.

2. قورباغه جیغ

Screaming Frog یک خزنده وب سایت و یک ابزار حسابرسی فنی سئو برای هر صاحب سایت و متخصص سئو است. هر صفحه از سایت شما را بررسی می کند و مسائل فنی عمده سئو را که باید برطرف شوند، علامت گذاری می کند.

می‌توانید گزارش قورباغه جیغ را اجرا کنید و برای چند لحظه دور شوید، و برگردید و یک چرخ رنگی پیدا کنید که هر مشکل اصلی را به رنگ قرمز یا زرد نشان می‌دهد.

Screaming Frog یک نرم افزار فنی قدرتمند برای ممیزی سئو است زیرا می تواند برخی از اشتباهات فنی و کوچک را که به راحتی نادیده گرفته می شوند اما می تواند تأثیر زیادی بر عملکرد سئو شما داشته باشد، مانند مشکلات تغییر مسیر و لینک های شکسته را کشف کند. می‌تواند داده‌هایی مانند عناوین صفحه را تجزیه و تحلیل کند، محتوای تکراری را بیابد و ابرداده‌های شما را بررسی کند تا ببیند آیا می‌توان برای نمایه‌سازی و خزیدن بهتر بهبودهایی ایجاد کرد.

Screaming Frog جذاب‌ترین رابط کاربری (UI) را ندارد و منحنی یادگیری کمی نسبت به سایر ابزارهای ممیزی در این فهرست دارد، اما ارزش استفاده از آن را دارد، به‌ویژه با توجه به اینکه می‌توانید تا 500 صفحه را به صورت رایگان بخزید.

شما می توانید گزارش های منظمی را بر اساس برنامه زمانی مورد نظر خود اجرا کنید و حتی گزارش ها را با یکدیگر مقایسه کنید (تا بتوانید پیشرفت سایت خود را در طول زمان ببینید). شما حتی می توانید انتخاب کنید که وب سایت های دیگر را برای تجزیه و تحلیل بخزید یا شیوه های SEO در سایت آنها را کشف کنید.

بهترین بخش در مورد Screaming Frog این است که یک نرم افزار حسابرسی SEO کاملاً رایگان است که می توانید آن را از رایانه خود دانلود و استفاده کنید. قبل از توقف تا 500 صفحه می‌خزد، و خزیدن‌های بیشتری پشت یک طرح پرداخت که از 239 دلار در سال شروع می‌شود، قفل می‌شود.

3. کنسول جستجوی گوگل

کنسول جستجوی گوگل یک ابزار رایگان عالی برای بررسی عملکرد سئوی وب سایت شما در گوگل و همچنین مشکلات فهرست بندی و خزیدن است. کنسول جستجو تصویر کاملی از نحوه تعامل Google با سایت شما، اینکه آیا خزنده های وب آنها می توانند به همه صفحات شما دسترسی داشته باشند، آیا صفحات جدید ایندکس می شوند و غیره را به شما ارائه می دهد.

همچنین می توانید گزارش های مربوط به بک لینک ها، موقعیت های رتبه بندی کلمات کلیدی، نرخ کلیک (CTR) و موارد دیگر را مشاهده کنید.

برای شروع کار با Google Search Console، باید دامنه خود را تأیید کنید. ساده ترین روش این است که یک فایل HTML را در دایرکتوری اصلی آپلود کنید که کنسول جستجو می تواند آن را بخزد تا تأیید کند که شما مالک وب سایت هستید. پس از انجام این کار، نگاهی عمیق به تمام مسائل فنی کوچکی که می تواند بر عملکرد سئوی شما تأثیر بگذارد، خواهید داشت.

کنسول جستجوی گوگل داده های فنی SEO را به گونه ای نمایش می دهد که در یک نگاه به راحتی قابل درک است، از جمله برخی معیارهای کلیدی مانند کل کلیک ها و کل نمایش ها. هر مشکل رایج سئو مربوط به خزیدن و نمایه سازی صفحات وب، ویدیوها و موارد دیگر را علامت گذاری می کند.

کنسول جستجوی گوگل یک ابزار ممیزی رایگان SEO برای مبتدیان و کاربران با تجربه تر است. پس از ثبت نام و اتصال سایت خود به ابزار، چند روز طول می کشد تا همه داده ها وارد شوند تا تجزیه و تحلیل شود.

4. ابزار حسابرسی سایت Ahrefs

Ahrefs طیف وسیعی از ابزارهای مفید برای سئو دارد، از جمله ابزار تا حدی رایگان کلمه کلیدی، ردیاب رتبه و کاوشگر محتوا. همچنین به شما این امکان را می‌دهد که یک ممیزی عمیق سایت انجام دهید و می‌توانید مسائل فنی عمیقی را که ممکن است بر عملکرد سئوی شما تأثیر منفی بگذارد، بررسی کنید.

شما می توانید تمام ابزارهای سئوی رایگان Ahrefs را در اینجا مشاهده کنید.

اجرای گزارش در نرم افزار پولی Ahrefs نمره سلامت وب سایت را برای شما به ارمغان می آورد. این یک معیار مفید برای بررسی است، زیرا می توانید به آرامی با توجه به پیشنهادات آنها آن را بهبود بخشید. فوراً هر مشکل فوری را به شما نشان می دهد و به شما امکان می دهد تگ های هدر، کیفیت محتوا، برچسب های اجتماعی، پیوندها، محلی سازی، صفحات خارجی و منابعی مانند تصاویر، CCS و جاوا اسکریپت را بررسی کنید.

این یک ابزار مفید است زیرا به شما امکان می دهد قوانینی را برای هر خزیدن تنظیم کنید. این بدان معنی است که می توانید بر روی زمینه های اصلی که می خواهید بهبود دهید تمرکز کنید. این داده ها را در نمودارهایی با درک آسان ارائه می دهد و برای افراد مبتدی تا SEO و کاربران با تجربه تر به خوبی کار می کند. همچنین می‌توانید خزیدن‌ها را برای اجرای خودکار در فواصل زمانی منظم برنامه‌ریزی کنید.

ابزارهای دیگر ارائه شده نیز ارزش بررسی را دارند: به عنوان مثال، کاوشگر کلمات کلیدی آنها یک راه عالی برای یافتن کلمات کلیدی معنایی است، و چند نتیجه اول برای مشاهده رایگان هستند، که این گزینه را به گزینه خوبی تبدیل می‌کند، اگر در جستجوی دقیق‌تری هستید. بودجه.

Ahrefs آزمایشی رایگان ارائه نمی دهد. با این حال، برخی از ابزارهای آنها برای استفاده با محدودیت هایی که قبلا ذکر شد کاملا رایگان هستند. برای دسترسی به مجموعه کامل نرم افزار حسابرسی SEO فنی، ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی و ویژگی های تجزیه و تحلیل بک لینک، قیمت یک طرح پولی از 99 دلار شروع می شود.

5. الوار

Lumar (که قبلاً به عنوان Deepcrawl شناخته می شد) به عنوان “سریع ترین خزنده وب سایت در بازار” تبلیغ می شود. این به شما امکان می‌دهد تا تست‌های تضمین کیفیت SEO را با گزارش‌های سفارشی فوق‌العاده دقیق در مورد همه چیز از نقشه‌های سایت XML گرفته تا سرعت صفحه تا لینک‌ها و قابلیت خزیدن اجرا کنید.

این گزارش‌ها به سرعت ارائه می‌شوند و بینش‌های فنی واقعاً مفیدی را در مورد چگونگی بهبود سئو در سطح عمیق‌تر به شما می‌دهند. این به شما امکان می دهد تجربه کاربر را درک کنید و نگاهی دقیق به عملکرد جستجوی ارگانیک خود داشته باشید.

گزارش‌ها را می‌توان طوری تنظیم کرد که شامل داده‌هایی باشد که می‌خواهید روی آنها تمرکز کنید، و می‌توانید در هر زمان خزیدن را اجرا کنید و تنظیم کنید که به‌طور خودکار در فواصل زمانی منظم اجرا شوند. Lumar به شما امکان می دهد پیشرفتی را که در طول زمان انجام داده اید تجسم کنید و این ابزار عالی برای کاربران با تجربه تر است.

اگرچه Lumar شاید از نظر فنی عمیق‌تر از برخی دیگر در این لیست باشد، اما گزارش‌ها را به روشی واضح و آسان برای پیمایش ارائه می‌کند و شما می‌توانید به سرعت هر مشکل عمده‌ای را که نیاز به رفع فوری دارد، تشخیص دهید.

قیمت Lumar در صورت درخواست در دسترس است و ممکن است بسته به مقیاس سایت شما متفاوت باشد. اگر قصد دارید یک متخصص فنی سئو شوید، ارزش آن را دارد که یک نسخه آزمایشی رزرو کنید تا تمام راه‌هایی را که Lumar می‌تواند به شما در بررسی عملکرد سئو فنی وب‌سایت خود (یا سایت مشتری) کمک کند، بیابید.

درباره سئو فنی بیشتر بدانید

لینک های زیر بیشتر در مورد سئو فنی و نحوه استفاده صحیح از آن برای بهینه سازی بهتر موتورهای جستجو توضیح می دهند. از این منابع برای بهبود دانش خود در مورد موضوع استفاده کنید.

خلاصه ابزار و نرم افزار سئو فنی

امیدواریم از این لیست از بهترین ابزارهای فنی ممیزی SEO برای ممیزی وب سایت ها لذت برده باشید.

همانطور که متوجه شدید، چندین نرم افزار فنی ممیزی فنی برتر برای انتخاب بین وجود دارد که به شما امکان می دهد عملکرد فنی وب سایت خود را برای بهینه سازی موتور جستجو تجزیه و تحلیل کنید. به راحتی هر توصیه را امتحان کنید یا همه آنها را آزمایش کنید تا بفهمید کدام ابزار حسابرسی فنی سئو برای نیازهای شما بهترین کار را دارد.

دیدگاهتان را بنویسید