5 تکنیک جدید سئو که نمی دانستید!


امروزه بسیاری از وب مسترها به دنبال تکنیک های جدید سئو برای افزایش بازدید سایت خود هستند و با به کارگیری آن ها می توانند رتبه خوبی برای بسیاری از کلمات کلیدی در زمینه خود کسب کنند. اما سوال اصلی این است که اگر این تکنیک ها را به درستی اعمال کنیم، چه نتیجه ای برای سایت ما خواهد داشت؟

خوب، دوست من، با فرض اینکه شما در وهله اول موفق شده اید بهترین سایت را برای خود بسازید، آیا به نفع شماست که سایتی داشته باشید که ترافیک و درآمد کافی نداشته باشد؟ قطعا نه. هدف بسیاری از افراد از ایجاد سایت قطعا برند شدن و درآمدزایی است و تا زمانی که سایت شما مشارکت های مناسبی نداشته باشد نمی تواند درآمد خوبی کسب کند.

برای اینکه سایت شما اطلاعاتی را از گوگل دریافت کند، باید مجموعه ای از فعالیت ها به نام سئو را در سایت خود پیاده سازی کنید. سئوی وب سایت زمان زیادی می برد و مستقیماً با صبر در ارتباط است (یعنی برای به دست آوردن نتیجه بهتر است پشتکار و صبور باشید) اما نه تا زمانی که با تکنیک های آموزش سئو آشنا شوید.

استفاده از تکنیک های جدید سئو که نمی دانید باعث تسریع رشد و رتبه سایت شما برای بسیاری از کلمات کلیدی و افزایش بازدید سایت و درآمدزایی برای سایت شما می شود. البته نحوه اجرای این اقدامات نیز بسیار مهم است و باید مورد توجه قرار گیرد، برای اطلاعات بیشتر در این مقاله با ما همراه باشید.

چرا باید از تکنیک های جدید سئو استفاده کنیم؟

لازم به ذکر است که سئوی سایت به نوع رشته و سختی آن بستگی دارد. مثلا اگر در زمینه خرید و فروش موبایل یا بلیط و غیره فعالیت می کنید، قطعا رقبای قدرتمندی خواهید داشت. حال با این تفاسیر باید بازه زمانی طولانی را برای سئوی سایت خود در نظر بگیرید تا برای کلمات مورد نظر شما رتبه بندی کند. اما تا زمانی که تکنیک های جدید سئو را یاد نگیرید.

به عنوان مثال، شما می خواهید برای کلمه کلیدی که رقابت زیادی ندارد، رتبه بندی کنید. البته انجام فعالیت سئوی طبیعی باعث کسب رتبه برای این کلمه می شود اما برای کاهش زمان و افزایش سرعت کافی است از تکنیک های جدید استفاده کنید.

تکنیک های سئو و افزایش فروش سایت

تا به حال با موضوعات اساسی بسیاری روبرو شده اید، در این بخش اجازه دهید نگاهی به آخرین تکنیک های سئو بیندازیم. هر بخش نکات و پیشنهاداتی را ارائه می دهد که باید در فرآیند سئو سایت خود در نظر بگیرید:

 • کیفیت و منظم بودن انتشار محتوا
  خب دوست من اگر بخواهم خیلی خلاصه به شما بگویم محتوایی که کیفیت خوبی ندارد در گوگل رتبه خوبی نخواهد داشت. اما چگونه باید کیفیت محتوای خود را ارتقا دهیم؟

اول از همه، شما باید کلمات کلیدی یک محتوای داده شده را از قبل انتخاب کنید. به عنوان مثال، اگر می خواهید برای بخش وبلاگ سایت خود محتوا ایجاد کنید، بهتر است روی موضوعاتی کار کنید که به صفحات لندن شما نزدیکتر هستند و به راحتی می توان لینک های داخلی ایجاد کرد.

شما نباید صرفاً برای لینک سازی داخلی محتوا ایجاد کنید، محتوای ایجاد شده در سایت باید منجر به رفع نیازهای کاربر شود. مثلا شما در زمینه فروش صندلی چوبی فعالیت می کنید. حال می توانید بهترین نوع صندلی را در قسمت وبلاگ خود معرفی کنید، محتوای این صفحه باید به گونه ای باشد که کاربر اطلاعات دقیق محصولات را متوجه شود و اگر در این مورد تردید داشت، در قسمت نظرات نظر خود را به شما ارائه دهد. این نوع ساختار محتوا بهترین کیفیت برای سایت شماست. (محتوای با کیفیت در نهایت منجر به تعامل کاربر با سایت می شود.

ولی تحقیق مهم ترتیب انتشار مطالب سایت. نمی توانید در یک روز 5 مقاله در سایت منتشر کنید و 5 روز بعد همین روند را تکرار کنید. این نوع ارسال محتوا به ضرر شما خواهد بود. برای درک بهتر بهتر است مثالی ذکر شود. فرض کنید به 20 مقاله در ماه نیاز دارید، اکنون می توانید یک روز در میان پست کنید. این نوع سفارش به نفع سایت شما خواهد بود.

 • پیوندهای داخلی در مقالات
  در قسمت قبل مشخصات محتوای مناسب شما را به طور کامل شرح دادیم. حال در این قسمت به لینک سازی داخلی مقالات به صورت تخصصی می پردازیم.

شما باید در مقالات خود روی بنویسید کلمه کلیدی اصلی به صفحات فرود، نام تجاری سایت اصلی و سایر مقالات سایت خود پیوند دهید. اما چگونه؟ به عنوان مثال، شما می توانید در مقاله معرفی جدیدترین گوشی های موبایل سال 2023 پیوند به صفحات فرود که برندهای موبایل هستند (البته روی کلمه کلیدی اصلی) پیشنهاد ما این است که قبل از انتشار محتوا، به دنبال انتشار مقالاتی باشید که بیشترین ارتباط را با سایت خود دارند.

 • پیوندهایی را به صفحات فرود خود در هدر و پاورقی اضافه کنید
  هر سایتی برای کسب و کار خود صفحات فرود یا سئو صفحات ایجاد کرده است و هدف اصلی آنها بهینه سازی این صفحات و رتبه بندی آنهاست.

ابتدا بهتر است لینک را در فوتر شروع کنید. فرض کنید چندین صفحه فرود دارید و از طرف دیگر چندین مقاله مهم دارید، می توانید عنوان آنها را در فوتر ایجاد کنید و به صفحه مربوطه لینک دهید. این باعث می شود کاربر روی آنها کلیک کند و به نوبه خود باعث ایندکس شدن آنها شود.

در هدر سایت معمولا به صفحاتی که جزء صفحات اصلی سایت هستند لینک داده می شود. مثلا قسمت خدمات سایت یا فروشگاه و …. ایجاد عنوان و لینک دادن به صفحات فرود باعث افزایش سرعت دسترسی کاربران و از طرف دیگر افزایش سرعت ایندکس می شود.

 • استفاده صحیح از منابع و گزارشات
  خب دوستان، به بخش مهم دیگری رسیدیم. برای اتصال بیرونی ابتدا باید اتصال داخلی خود را تقویت کنید و سپس به سراغ صحافی بیرونی بروید.

البته صفحات لندنی شما (اگر در یک منطقه بسیار رقابتی فعال هستید) با استفاده از لینک های داخلی رتبه را تا حدی بهبود می بخشد و از آنجا باید لینک های خارجی را انتخاب کنید. بک لینک های فرود و گزارش گیری فعالیت های لینک سازی خارجی در نظر گرفته می شوند.

اما باید به چند نکته مهم توجه کنید. بسیاری از افراد از بک لینک های نظرات استفاده می کنند، پروفایل های وبلاگ که فقط رایگان هستند (سایت های خارجی) در نتیجه این نوع سایت های خارجی به صنعت شما مرتبط نیستند و اگر به درستی بک لینک ایجاد نکنید در دراز مدت منجر به اسپم می شوند. برای بک لینک رایگان توصیه می شود که به صفحه اصلی سایت خود در برند اصلی سایت خود لینک دهید.

شهرت موثرتر از ارجاعات رایگان است. شما می توانید 600 تا 3000 کلمه محتوا (بسته به سایت منتشر کننده) برای گزارش ایجاد کنید و به برند و صفحات فرود خود پیوند دهید. نکته اصلی در پیشنهاد ما این است که سایت هایی را انتخاب کنید که دارای حوزه مرتبط هستند که تاثیر بهتری در سئوی صفحات داشته باشند.

 • از یک سیگنال اجتماعی استفاده کنید
  بهتر است برای سایت خود یک حساب شبکه اجتماعی باز کنید.

با انتشار هر مطلبی در قسمت وبلاگ خود می توانید قسمت های مهم آن را در شبکه های اجتماعی به صورت پست منتشر کنید. دوستان عزیز، اگر می خواهید برای کلمات کلیدی بسیار رقابتی رتبه بندی کنید، بهتر است در ابتدای بهینه سازی سئو سایت خود از جدیدترین تکنیک های سئو استفاده کنید.

بهینه سازی سئو سایت باید با حوصله همراه باشد و تا چند ماه دیگر با کلمات بسیار رقابتی در نتایج برتر گوگل قرار بگیرید. استفاده از نکات و تاکتیک های ذکر شده در این مقاله به شما کمک می کند تا در کمترین زمان ممکن به بهترین نتیجه برسید.

دیدگاهتان را بنویسید