8 خودرو جدید به سامانه عرضه خودروهای وارداتی افزوده شدند


سامانه یکپارچه عرضه خودروهای وارداتی حالا میزبان 8 خودرو جدید شده است. در این لیست نام واردکنندگان مشهوری مانند بهمن موتور و ایران خودرو به چشم می‌خورد.

8 خودرو جدید به سامانه عرضه خودروهای وارداتی افزوده شدند. پیش‌تر اطلاعات 6 خودرو در سامانه یکپارچه وزارت صمت قرار گرفته و اعلام شد که این خودروها در روز چهارشنبه، 19 مهرماه 1402 برای فروش عرضه خواهند شد. اما حالا با گذشته دو روز از اعلام زمان آغاز ارائه این خودروها، هنوز غیراز اطلاعات اولیه چیزی دیده نمی‌شود. حالا نیز 8 مدل دیگر به لیست اضافه شده و باید منتظر ماند تا زمان عرضه آنها مشخص شود.

بیشتر بخوانید: جدیدترین محموله خودروهای وارداتی بازیکنان تیم ملی به بندر بوشهر رسید

8 خودرو جدید به سامانه عرضه خودروهای وارداتی افزوده شدند

دو روز پیش بود که در سامانه یکپارچه عرضه خودروهای وارداتی نام و اطلاعات ۶ خودرو جهت عرضه به متقاضیان بارگذاری شد، اما روز قبل پیش اطلاعات ۸ خودروی دیگر علاوه بر مدل‌های عرضه شده جهت عرضه به مشتریان بارگذاری شد.

معین خودرو که تویوتا کرولا ۱۲۰۰ سی‌سی در سامانه عرضه کرده بود اکنون مدل ۱۵۰۰ سی‌سی آن را نیز جهت عرضه به متقاضیان ارائه داده است

گروه صنعتی ایران خودرو که چندی پیش از تنها خودروی وارداتی خود یعنی آئولوس شاین مکس رونمایی کرد اکنون در سامانه یکپارچه این خودرو را عرضه کرده است البته آئولوس شاین مکس در دو تیپ بنزینی و هیبرید به مشتریان عرضه خواهد شد.

ماموت خودرو علاوه بر جتا VS7 اکنون جتا VS5 را نیز در سامانه آماده عرضه کرده است، همچنین لازم به ذکر است که این دو خودرو چندی پیش موفق به دریافت تاییدیه‌های سازمان استاندارد شدند.

گروه بهمن هم که در این دوره از واردات قصد عرضه طیف وسیعی از خودروهای وارداتی را با شرکت BM CARS دارد، اکنون فاو بستیون T77 را در سامانه یکپارچه آورده است. بهمن موتور چندی پیش از این کراس‌اوور در نمایشگاه خودرو مشهد رونمایی کرد. اما اگر شرایط بدین‌گونه پیش برود باید منتظر عرضه محصولات هونگچی نیز در آینده باشیم.

دیگر شرکتی که محصولات آن در سامانه بارگذاری شد راسا موتور بود که دو خودروی سوزوکی سیاز و گگ GS3 نیز از این واردکننده به سامانه یکپارچه آمده است.

کوشا خودرو که واردکننده محصولات کیا در ایران است صرفا با خودروی سلتوس در سامانه حاضر شده بود اما اکنون علاوه بر کیا سلتوس، خودروی کیا سونت برای عرضه به مشتریان تدارک دیده شده است

از کرمان موتور و زیر مجموعه وارداتی آن یعنی KTL هم خودروی هیوندای کرتا علاوه بر مدل الانترا برای خریداران تدارک دیده شده است.

با توجه به اعلام مدیر سامانه یکپارچه مبنی بر این که این سامانه در روز چهارشنبه مورخ ۱۴۰۲/۰۷/۱۹ برای انتخاب خودرو برای خریداران خودروهای وارداتی باز خواهد شد اما تاکنون و زمان نگارش این‌مطلب چنین اتفاقی رخ نداده و صرفاً اطلاعات چند مدل خودرو و واردکننده جهت عرضه به متقاضیان در سامانه بارگذاری گردیده است. اما انتظار می‌رود که به زودی سامانه در دسترس خریداران قرار گرفته تا بتوانند خودروی مورد نظر خودرو را انتخاب نمایند.

همچنین موعد تحویل خودرو های وارداتی به صورت ۹۰ روزه عنوان شده است.

این احتمال نیز وجود دارد که اطلاعات خودروهای جدیدی علاوه بر خودروهای عرضه شده در سامانه بارگذاری شود و سایر واردکنندگان نیز نسبت به عرضه محصولات خود اقدام کنند که شاید دلیل تعلل در بازکردن سامانه همین موضوع باشد.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص اضافه شدن 8 خودرو جدید به سامانه عرضه خودروهای وارداتی چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.

.

منبع: آخرین خودرو

دیدگاهتان را بنویسید