GPC (کنترل جهانی حریم خصوصی) در DuckDuckGo چیست؟


حریم خصوصی تقریباً برای همه مهم است. مردم انواع اقدامات را برای محافظت از حریم خصوصی انجام می دهند، مانند استفاده از VPN، غیر مجاز کردن کوکی ها، محدود کردن ردیاب ها و موارد دیگر.

اما آیا پروتکل استانداردی وجود دارد که به محافظت از حریم خصوصی افراد آنلاین کمک کند؟

خوب، امروز ما می خواهیم آن را پیدا کنیم.


خیلی طولانی نخوانده

کنترل حریم خصوصی جهانی تنظیمی در DuckDuckGo است که به وب‌سایت‌های شرکت‌کننده سیگنال می‌دهد که اطلاعات شخصی شما را نفروشند یا به اشتراک نگذارند. این تنظیم به طور پیش فرض در برنامه روشن است و حریم خصوصی شما را به صورت آنلاین تضمین می کند.


GPC در DuckDuckGo چیست؟

GPC یا Global Privacy Control ابتکاری است که به کاربران کمک می کند از حریم خصوصی خود محافظت کنند. هنگامی که فعال می شود، به وب سایت ها می گوید که نباید داده های کاربر را به اشتراک بگذارید یا بفروشید.

به گزارش وب سایت GPC،کنترل حریم خصوصی جهانی (GPC) یک مشخصات پیشنهادی است که به کاربران اینترنت اجازه می‌دهد تا مشاغل را از اولویت‌های حریم خصوصی خود آگاه کنند، مانند اینکه آیا می‌خواهند اطلاعات شخصی خود فروخته یا به اشتراک گذاشته شود یا خیر. این شامل یک تنظیم یا افزونه در مرورگر کاربر یا دستگاه تلفن همراه است و به عنوان مکانیزمی عمل می کند که وب سایت ها می توانند از آن برای نشان دادن پشتیبانی از مشخصات استفاده کنند.

این یک مقدمه کلی برای چیستی GPC بود.

اکنون باید به شما بگویم که GPC در DuckDuckGo چیست.

در DuckDuckGo، GPC قابلیتی است که پس از روشن شدن، بسیاری از ردیاب‌های آنلاین را مسدود می‌کند. اساساً، می‌توانید از وب‌سایت‌های شرکت‌کننده بخواهید که نمی‌خواهید اطلاعات شخصی شما را بفروشند یا به اشتراک بگذارند.

در اینجا این تنظیمات در برنامه تلفن همراه آنها به نظر می رسد.

طبق اسناد رسمی DuckDuckGo، “برنامه تلفن همراه DuckDuckGo Privacy Browser و افزونه مرورگر DuckDuckGo Privacy Essentials ما از قبل شامل جستجوی خصوصی یکپارچه، مسدود کردن ردیاب و رمزگذاری هوشمندتر می‌شوند.

اما DuckDuckGo و بسیاری از وب‌سایت‌های دیگر این ابتکار را آغاز کردند زیرا می‌خواهند یک لایه **قانونی** اضافی از محافظت ارائه کنند.

GPC چگونه کار می کند؟

وقتی تنظیمات GPC را روشن می‌کنید، سیگنالی به همه وب‌سایت‌ها ارسال می‌کند و به آنها اجازه می‌دهد تنظیمات حریم خصوصی شما را بدانند. این ویژگی تضمین می کند که آنها از داده های شما سوء استفاده نمی کنند.

مرورگرهای وب متعددی وجود دارند که به GPC اجازه می دهند مانند DuckDuckGo، Brave، Firefox، Abine و غیره.

برای انجام این کار، ابتدا باید یک مرورگر متمرکز بر GPC مانند DuckDuckgo را نصب کنید.

سپس باید تنظیمات GPC را در برنامه روشن کنید. خوب است توجه داشته باشید که بیشتر اوقات این تنظیم به صورت پیش فرض روشن است.

سپس مرورگر شما سیگنال را به هر وب سایتی که بازدید می کنید ارسال می کند و به آنها اطلاع می دهد که نمی خواهید داده های شما را بفروشند.

این فرآیند به شما کمک می کند تا حریم خصوصی خود را تحت کنترل خود داشته باشید. وب سایت رسمی GPC تصویری عالی برای درک بهتر آن ایجاد کرده است:

علاوه بر این، در کالیفرنیا، بخش 1798.135(c) قانون حفظ حریم خصوصی مصرف کنندگان کالیفرنیا (CCPA) به کاربران این حق را می دهد که از فروش اطلاعات شخصی خود انصراف دهند.

و GDPR به کاربران این حق را می دهد که نسبت به پردازش داده های شخصی خود اعتراض کنند.

بنابراین می توانید مطمئن باشید که اطلاعات شما به شکل بدی پردازش نمی شود.

آیا GPC برای شما مناسب است؟

این گزینه برای افرادی که بیشتر به حفظ حریم خصوصی خود اهمیت می دهند خوب است. اگر از Chrome یا Edge به عنوان مرورگر پیش‌فرض خود استفاده می‌کنید، بهتر است به یک مرورگر متمرکز بر حریم خصوصی بروید. و اگر تعجب می کنید، DuckDuckGo قبلاً آن را به طور پیش فرض روشن کرده است.

اما اگر به اشتراک گذاری اطلاعات اهمیت زیادی نمی دهید، می توانید آن را خاموش کنید یا به استفاده از مرورگرهای معمولی خود مانند کروم و اج ادامه دهید.

کلمات پایانی

درست است که مرورگرهای متمرکز بر حریم خصوصی از قبل ویژگی هایی را ارائه می کردند که از حریم خصوصی کاربران مانند جستجوی خصوصی، مسدود کردن ردیاب و رمزگذاری هوشمندتر محافظت می کرد.

اما GPC با حمایت قانونی پشتیبانی می‌شود و از این رو، می‌توانید مطمئن باشید.

پس پست را دوست داشتید؟ میخوای اینجا چیزی اضافه کنم؟ نظرات خود را از طریق لینکدین به من بگویید!

همچنین، می‌توانید به من ایمیل بزنید یا به سرور Discord ما بروید.

دیدگاهتان را بنویسید