GPT-4o کار Schemmel را تهدید نمی کند. نگران نباش!


OpenAI فناوری GPT-4o را روز دوشنبه معرفی کرد. این فناوری با قابلیت «دیدن» از طریق دوربین های زنده، تعاملی شخصی و بی سابقه با کاربران برقرار می کند.نمایشگر فناوری GPT-4o بازتاب گسترده ای در اینترنت داشت. برخی نگرانی‌های خود را در مورد اینکه آیا این فناوری آینده مشاغلی مانند آموزش، خدمات مشتری و ترجمه را در اختیار خواهد گرفت یا خیر، مطرح کرده‌اند. در این نمایش، دستیار هوشمند توانست طعنه را تشخیص دهد و با احساس صحبت کند و شخصیت باهوشی ایجاد کند که با هوش مصنوعی پیشرفته فیلم Her مقایسه شده است.

اگرچه برخی نگران از دست دادن شغل هستند، کارشناسان هوش مصنوعی معتقدند که این فناوری به این زودی مشاغل را از بین نخواهد برد. به گفته کارشناسان، مردم نسبت به نمایش این فناوری حساس شده اند و حقیقت را نمی دانند GPT-4o چیست؟ و چه کاربردهایی دارد؟ آنها می گویند که ویدئوهای ارسال شده کار خوبی در بازتاب قابلیت های واقعی آن ندارند. نقش ها در این زمینه ها احتمالا تغییر خواهند کرد، اما مشاغل باقی خواهند ماند.


بیشتر بخوانید:


فناوری GPT-4o مشکلات پیچیده را به راحتی حل می کند

در کلیپ هایی که از تظاهرات روز دوشنبه منتشر شد، یکی از کاربران توییتر نوشت که می تواند از این فناوری به عنوان دستیار شخصی برای برقراری تماس های تلفنی استفاده کند. OpenAI همچنین برنامه های کاربردی جدیدی از جمله خدمات ترجمه و آموزش را به نمایش گذاشت. در یک ویدئوی نمایشی، گروهی از کارمندان OpenAI به رهبری مدیر ارشد فناوری میرا موراتی، از دستیار خواستند تا در حل یک مسئله ریاضی کمک کند و دستیار هر مرحله از مسئله را توضیح داد.

به گفته Don Van Rossum، بنیانگذار شرکت رسانه ای مستقر در سنگاپور FlexOS، دوربین جدید و ویژگی های صوتی قابلیت های ChatGPT را در نقش هایی مانند پشتیبانی مشتری افزایش می دهد. شرکت ها و صنایع از این پس برای این تغییرات هوش مصنوعی در حال آماده سازی هستند. برای مثال، در ماه ژانویه، اپلیکیشن یادگیری زبان Duolingo 10 درصد از قراردادهای خود را کاهش داد و اعلام کرد که از هوش مصنوعی مولد برای تولید محتوای بیشتر استفاده خواهد کرد.

Leslie Teo، مدیر ارشد محصول هوش مصنوعی سنگاپور برای هوش مصنوعی، معتقد است که بعید است که ChatGPT جایگزین ارتباط انسانی در مشاغلی مانند آموزش، ترجمه و پشتیبانی مشتری شود. وی تاکید کرد که معلمان به دلیل تجربه ای که در فرآیند یادگیری دارند، همدلی دارند و مشکلات انسانی را درک می کنند، چیزی که ماشین ها نمی توانند.

یک خبرنگار فناوری کلیپی را منتشر کرد که در آن ChatGPT به طور یکپارچه بین موراتی ایتالیایی زبان و یکی دیگر از کارمندان OpenAI انگلیسی زبان ترجمه می شود. کاربری در پاسخ به این کلیپ نوشت: خداحافظ مترجمان

بن لئونگ، استاد علوم کامپیوتر در دانشگاه ملی سنگاپور، گفت که برای نتیجه گیری از این تظاهرات خیلی زود است و پیش بینی کرد که کار مترجمان به شدت تحت تاثیر قرار خواهد گرفت. سیمون لوسی، مدیر مؤسسه یادگیری ماشین استرالیا در دانشگاه آدلاید، همچنین خاطرنشان کرد که ChatGPT هنوز هنگام ضرب اعداد سه رقمی یا بیشتر اشتباه می کند و در حال حاضر بیشتر به عنوان یک مکمل عمل می کند تا یک جایگزین کامل برای انسان.

اگرچه ممکن است برخی افراد در سال های آینده شغل خود را از دست بدهند، لوسی به آنها توصیه کرد که خوش بین باشند. او مثالی از دهه 1980 آورد، زمانی که مایکروسافت با معرفی اکسل نگران از دست دادن مشاغل حسابداری بودند، اما اکنون تعداد حسابداران بیشتر از آن زمان است.

تئو همچنین معتقد است که بسیاری از نقش ها با هوش مصنوعی جایگزین خواهند شد، اما این به معنای از بین رفتن مشاغل نیست. شغل مجموعه ای از نقش هاست.

شرکت مادر Business Insider، Axel Springer، قراردادی جهانی با OpenAI بسته است تا از گزارش‌های رسانه‌ای خود برای آموزش مدل‌های هوش مصنوعی استفاده کند.

بیشتر بخوانید:

منبع: businessinsider